Education and Interactiv Touch Screen Displays

28. 11. 2021     sekce: Akce školy     autor: Lenka Preňková     tisk: tisk článku

Žáci naší školy mají možnost využívat při výuce tabule s interaktivními displeji. V tomto školním roce přibyla v jedné z počítačových učeben další důležitá učební pomůcka: Interaktivní displej Prowise s nastavitelným stojanem. Jedná se o sponzorský dar od firmy Cement Hranice.

Prowise, to je několik zařízení v jednom: kvalitní zobrazovač, interaktivní multidotykový displej umožňující práci několika žáků naráz a také mobilní stojan s nastavitelnou výškou displeje. Díky nižší spodní poloze je sestava vhodná i pro děti MŠ a prvního stupně ZŠ.

Interaktivní dotykový monitor má velkou výhodu v tom, že v sobě zahrnuje několik funkcí: plní funkci počítače i tabule a není potřeba žádný projektor. Je to vlastně taková velká obrazovka, která reaguje na dotyk ruky nebo interaktivního pera či mazací houby, takže nepotřebujeme myš.

Tato pomůcka podporuje interaktivní učení, která šetří spotřebu elektrické energie a je jednoduchá na obslužnost, umožňuje rozvoj skupinové spolupráce, zajišťuje kvalitní demonstraci učiva a poskytuje prostor pro experimentování.

Jsme rádi, že můžeme našim žákům usnadnit díky firmě Cement Hranice proces učení prostřednictvím nových technologií. Interaktivní displej je využíván nejen při výuce cizích jazyků. Díky napojení na internet a přístupnosti bohaté nabídky výukových programů si může každý vybrat odpovídající materiál dle aktuálních potřeb žáků, „program na míru“.